x

Už odchádzaš ?

Aktivuj si denný skvelý TIP receptov vždy ráno na svoj e-mail.


Zo zoznamu sa vieš kedykoľvek odhlásiť.

Zabíjačkový guláš s domácim knedlíkom

slide
Pozor Súťaž!
Súťaž o sadu nožov od ObnovaStrechy.sk - Ideš variť? Zapoj sa pridaním receptu a si v hre
(5 / 5)
 • Vhodné na : Obed

Videné: 2 221 x


Potrebujeme:

Recept krok po kroku

 • Krok 1.

  Na masti osmažíme cibuľku pekne dohneda, pridáme na kocky nakrájané bravčové mäso, orestujeme, pridáme srdiečko a slezinu, zarestujeme, prisypeme korenie, zalejeme vodou a dusíme, kým nie je všetko mäkké. Soľ nedávam hneď, aby sa droby lepšie uvarili. Počas dusenia dolievame tekutinu, ja pridávam vývar z jazykov. Potom zahustíme zátrepkou a necháme 15 minút prevariť.

 • Krok 2.

  Nakoniec pridáme jazyk, ktorý sme vopred uvarili, olúpali a nakrájali na kocky a na masti sprudka orestovanú pečeň. Ďalej už nevaríme. Pridať môžeme i ľadvinky, ale pozor, tie majú svoj typický odér a je nutné dôkladne vyrezať všetky močovody a ľadvinky potom niekoľkokrát prepláchnuť vo vode.

 • Krok 3.

  Do misy nasypeme múku, urobíme jamku, rozdrobíme droždie, nasypem cukor a nalejem mlieko. Uprostred dôkladne rozmiešame a necháme vzísť kvások, potom k stranám nasypeme soľ a nakoniec všetko zamiesime so zvyškom surovín v mise a hnetieme a prípadne prisypávame po troškách múku. Keď sa prestáva lepiť na okraje misy a na povrchu sa začnú sa vytvárať takéto akoby bublinky. Necháme zakryté v igelite kysnúť, po cca 1 hodine opäť premiesime a necháme opäť kysnúť.

 • Krok 4.

  Vykysnuté rozdelíme na 3 rovnaké diely, utvoríme bochníky, pekne silou vygúľame, aby utiekli nežiaduce veľké vzduchové bubliny, vyvaľkáme šišky a nechám opäť pod igelitom kysnúť. Počas kysnutia vždy šišky trikrát pootočíme, aby nakysli rovnomerne. Vhadzujeme do vriacej osolenej vody a varím zakryté pokrievkou 15 minút ľahkým varom (mám indukciu, takže na stupeň č.6) a v polovici varenia knedle v hrnci pretočíme spodom navrch a opäť zakryjeme, aby neoslizaly. Potom je potrebné rýchlo vybrať na dosku a niekoľkokrát prepichnúť, ja to robím tou veľkou vidličkou na pečené mäso, možno napríklad aj špajdľou. Teplé krájame niťou na plátky.

Komentáre (0)

Máte otázku? Alebo pochvalu? Komentujte recept

Na komentovanie receptu musíte byť prihlásený.