x

Už odchádzaš ?

Aktivuj si denný skvelý TIP receptov vždy ráno na svoj e-mail.


Zo zoznamu sa vieš kedykoľvek odhlásiť.

Teľacie závitky na hrubozrnnej horčici s ryžou

slide
Pozor Súťaž!
Súťaž o sadu nožov - Ideš variť? Zapoj sa pridaním receptu a si v hre
(5 / 5)
 • Vhodné na : Obed

Tak dneska jsem těm svým masožroutům zamotala hlavu kouskem zamotaného mladého hovězího. :D Nevím proč, ale vždycky je tak trochu potěší, když na talíři nepřistane jen obyčejné PLACATÉ maso.

Videné: 3 025 x


Potrebujeme:

Recept krok po kroku

 • Krok 1.

  Teľacie karé nie je príliš vysoké, preto som rezala vždy 1cm silný plátok, ale nedokrojila až na podložku a až druhý plátok dokrojila celý. Vzniknú také knižočky, ktoré sa otvoria, rozloží na podložku a dôkladne rozklepú.

 • Krok 2.

  Naklepané mäso z oboch strán osolíme, okoreníme a z vnútornej strany potrieme hrubozrnnou horčicou, navrch položíme plátok či dva anglickej slaniny a zamotávajú ako vtáčiky (malá roláda). Ja zabezpečím dvoma špáradlami, aby sa nerozmotávali (možno obviazať niťou alebo použiť štipce).

 • Krok 3.

  Sprudka orestujeme na masti zo všetkých strán, urovnáme do tlakového hrnca, do rozpálenej panvice vlejeme trochu vody a vzniknutú šťavu nalejeme na mäso, pridáme ešte toľko vody, aby bolo mäso ponorené, pridáme kocku masoxu, 2 lyžičky hrubozrnné horčice, hrniec uzavrieme a varíme asi 40 minút. Potom hrniec vypneme a necháme dôjsť.

 • Krok 4.

  Mäso z hrnca vyberieme a uložíme stranou. Do hrnčeka odoberieme trochu vývaru a necháme vychladnúť. Potom vo vychladnutom vývare rozmiešame trochu hladkej múky a omáčku vzniknutú záklechtkou zahustíme. Necháme ešte asi 10 minút prevariť, dosolíme, dochutíme sójovou omáčkou a okoreníme podľa chuti.

 • Krok 5.

  Ako prílohu podávame ryžu podľa vlastnej chuti

Komentáre (0)

Máte otázku? Alebo pochvalu? Komentujte recept

Na komentovanie receptu musíte byť prihlásený.