x

Už odchádzaš ?

Aktivuj si denný skvelý TIP receptov vždy ráno na svoj e-mail.


Zo zoznamu sa vieš kedykoľvek odhlásiť.


Cuketová Bábovka

slide
(5 / 5)
 • Vhodné na :

Takže už bych teda vááážně měla zase něco vložit, ale upřímně řečeno, nový vzhled facebookových stránek mi dává opravdu hodně zabrat a nějak se s tím nemůžu dost dobře vypořádat. Přemýšlím, jestli nejsem třeba tak trochu autista... :D Výborná hrnčeková bábovka s cuketou.


Potrebujeme:

Recept krok po kroku

 • Krok 1.

  V mise vyšľaháme žĺtky s kryštálom a vanilkovým cukrom, prišľaháme olej, potom už len vareškou vmiešame cuketu, aróma, múku s práškom do pečiva a nakoniec sneh z bielkov ušľahaný so štipkou soli a lyžicou práškového cukru.

 • Krok 2.

  Časť cesta nalejeme do maslom vymastenej a hrubou múkou vysypanej bábovkovej formy, zvyšok zafarbíme kašou z teplej vody a kakaa (možno použiť iba kakao, ako ste zvyknutí, ale v tejto podobe sa cesto krásne rovnomerne zafarbia, bez toho, aby v ňom zostali nerozpustené púčiky) a vlejeme na svetlé cesto.

 • Krok 3.

  Nožom alebo špajdľou prejdeme dookola, aby sa tmavému cestu pomohlo smerom dovnútra, vložíme do rúry a pečieme cca 1 hodinku na 170 stupňov, zakryté zvrchu alobalom.

 • Krok 4.

  Potom alobal odstránime a asi 10 minút dopekáme. Čas i teplota sú len orientačné, riaďte sa predovšetkým skúsenosťami s vlastnou rúrou. Čiastočne vychladnutú bábovku vyklopíme.

Komentáre (0)

Máte otázku? Alebo pochvalu? Komentujte recept

Na komentovanie receptu musíte byť prihlásený.