x

Už odchádzaš ?

Aktivuj si denný skvelý TIP receptov vždy ráno na svoj e-mail.


Zo zoznamu sa vieš kedykoľvek odhlásiť.

Pomarančové rezy

Danula Vašíčková

Porcií 12
Minút 70
Náročnosť Stredná

(4.89 / 5)
Videné: 6 983 x
slide

Komentár kuchára

"Mohl bych kousek ochutnat už teď?", ptal se Kuba mlsně ještě před obědem a fakt nevím, jestli si doopravdy myslel, že mu to dovolím. :D Ale už půl hodinky po obědě si to namířil s kudlou do kuchyně a hodlal si "ufiknout" asi tak půl akru na ochutnání, tak jsem ho musela malinko přibrzdit... :D :D


2 piškótové korpusy:

Recept krok po kroku

  • Krok 1.

    2 piškótové korpusy ... Žĺtky vyšľahať vždy s polovicou cukru z jednej dávky (tj.40g) do hustej peny, bielky ušľahať dotuha so štipkou soli a druhou polovicou cukru (opäť 40g). Do žĺtkovej zmesi vmiešať múku a sneh z bielkov, natrieť na plech s papierom na pečenie (ja dala na plech s rozmermi 39x26cm) a piecť cca 15 minút na 200 stupňov. Mierne vychladnuté preklopiť na tácku a stiahnuť papier. Takto upiecť aj druhý korpus a nechať vychladnúť.

  • Krok 2.

    Potom jeden korpus usadíme do plechu s vyšším okrajom (mám rovnaký rozmer nízkeho plechu aj toho s vyšším okrajom, čo je výhoda), polejeme teplým želé, zaklopíme druhým korpusom, zaťažíme a necháme úplne vychladnúť. Potom potrieme ušľahanú šľahačkou (ja používam instantné) a posypeme strúhanou čokoládou alebo Grankom. Hotový múčnik necháme do druhého dňa v chladničke preležať.

  • Celý postup nájdeš SEM

Komentáre (0)

Máte otázku? Alebo pochvalu? Komentujte recept