Copyright Peter Lauf. All rights reserved.

Kačacie prsia, červená kapusta, zemiakovo-cuketové knedlíky

No co vám budu líčit... :D Očička jim při pohledu na talíř svítily jak lampionky, papuly se ani na chvilku nazastavily, aby náhodou jeden neměl víc než ten druhý a bříška se plnily, no radost pohledět....

Kuchár/ka: Danula Vašíčková
Kuchyňa : Slovenská
Recept pridaný: 22.04.21

5 / 5 (1 hodnotení)
Príprava: 250 minút
Náročnosť: Zložitý
Porcie: 6
Zdroj: Danula Vašičková

Ingrediencie


Potrebujeme: Mäso

Recept krok po kroku

 1. Krok 1.

  Mäso : Kožu na prsiach niekoľkokrát prerežeme ostrým nožom, ale dávame pozor, aby sme nerezali do mäsa. Vymiešame prelisovaný cesnak so soľou, pridáme tymián a korenie. Túto zmes do všetkých porcií mäsa dôkladne votrieme, uložíme do misky a dáme odležať do chladničky najlepšie na 24 hodín.

 2. Krok 2.

  Potom každú porciu mäsa dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou, aby sme zmyli prebytočnú soľ a naukladáme prsia do menšej nádoby na pečenie a zalejeme rozpustenou masťou tak, aby bolo všetko ponorené pod hladinou.

 3. Krok 3.

  Nádobu priklopíme a vložíme na 3 hodiny do rúry na 180 °C. Výpek zaprášime hladkou múkou.

 4. Krok 4.

  Červená kapusta : Kapustu a jablko nastrúhame na drobno. Poriadne premiešame, opražíme na oleji, pridáme vodu a dusíme domäkka cca 60 minút.

 5. Krok 5.

  Zemiakovo-cuketová knedlíčky : Urobíme si zemiakové cesto, do ktorého najemno nastrúhame. Pridáme soľ a sušený cesnak. Vodu pridávame podľa hustoty cesta. Z cesta tvarujte malé guľôčky veľkosti pimpongovej loptičky alebo vyvaľkáme silnejší valčeky. Varíme vo vriacej osolenej vode asi 10 minút. Hotové premastíme trochou oleja, aby sa nezlepili.Moravanka
Jemný ovocný koláč s posýpkou
Toustiky so šunkou, syrom a kečupom